W związku z licznymi prośbami zamieszczamy konto Rady Rodziców, na które można wpłacać składki za rok szkolny 2014/2015. W opisie wpłat prosimy wpisać imię i nazwisko oraz klasę do której chodzi dziecko.

Plac prawie gotowy
Dobiegają końca prace związane z budową placu zabaw. Póki co z placu jeszcze nie można korzystać, bowiem musi zostać odebrany przez instytucje sprawujące nadzór budowlany, niebawem jednak i te sprawy zostaną załatwione. Uroczyste otwarcie placu zabaw zostało zaplanowane na 20 czerwca w Dzień Rodziny.

Fotoszok.pl
Apel z nagrodami
Ostatnie miesiące zaowocowały sukcesami rangi ogólnopolskiej naszych uczniów. Kacper Kusiński i Maciej Owczarek zajęli 3. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju "Z podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku, a Paulina Rębacz i Michał Szkudlarek zdobyli medale w ogólnopolskich biegach przed Warsaw Orlen Marathonem. Uczniowie ci otrzymali od dyrektorów szkoły specjalne statuetki za promowanie naszej placówki. Dodatkowo wręczone zostały medale dla uczniów klas I-III, którzy wywalczyli pierwsze miejsce w Międzyszkolnej Spartakiadzie zorganizowanej w SP nr 6. Poza tym Oliwer Gajzler i Jakub Szewczyk zostali nagrodzeni za zajęcia 1. miejsca na plakat promujący Dzień Rodziny. Fotoreportaż z apelu w rozwinięciu wiadomości.

Fotoszok.pl
Udane starty lekkoatletów i piłkarzy
Maj zaowocował olbrzymią ilością zawodów sportowych, których nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki majowych zawodów.

2. miejsce w Powiatowej Olimpiadzie klas I-III
21 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach odbyła się II Powiatowa Olimpiada dla klas I-III "Bawmy się razem". W olimpiadzie wzięło udział 5 reprezentacji szkolnych z Powiatu Zduńskowolskiego: SP nr 7 Zduńska Wola, SP nr 11 Zduńska Wola, SP nr 13 Zduńska Wola, SP nr 14 Zduńska Wola, SP Zapolice. Rywalizowano w 9 konkurencjach, opartych na wyścigach zwinnościowych (np. tunel z piłką, wyścig z toczeniem piłki). Nasza reprezentacja uplasowała się w tych zawodach na 2. miejscu!

Fotoszok.pl
1. miejsce w Międzyszkolnej Spartakiadzie
Reprezentacja uczniów z klas I-III z naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnej Spartakiadzie „Ruch to zdrowie”, która zorganizowana została w SP nr 6. W zawodach uczestniczyło 7 szkół podstawowych z naszego miasta. Odbyło się sześć konkurencji; wyścig z butelką, wyścig z piłeczką pingpongową na łyżce, wyścig z przeszkodami, przeprawa, wyścig z balonami, wyścig gąsienic. W stawce 7 szkół nasza drużyna uplasowała się na 1. miejscu! Gratulujemy naszym małym sportowcom i ich opiekunom.

Fotoszok.pl
Rozpoczęcie budowy placu zabaw
Na początku poprzedniego tygodnia rozpoczęła się budowa placu zabaw, który realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego. Na początku zostały wykonane prace ziemne, niebawem realizacja nabierze nowych wymiarów.

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl
Konkurs języka angielskiego

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oliwia Maciejewska 6a, Julia Jakubowiak 5b, Igor Szczepański 6a i Oskar Szczepański 4a zajęła II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy na Temat Krajów Anglojęzycznych. Uczniowie wykazali się wiedzą językową, kulturową i muzyczną związaną z krajami, w których mówi się w języku angielskim.

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl
Konto Rady Rodziców

Fotoszok.pl
Chłopcy na pierwszym, dziewczęta na trzecim
Zduńskowolski Szkolny Związek Sportowy zorganizował kolejne zawody sportowe dla szkół. Tym razem rywalizowano w piłce nożnej. Znakomicie spisali się nasi chłopcy, którzy zajęli 1. miejsce, wygrywając w finale z SP nr 13 po serii rzutów karnych. Dziewczęta uplasowały się na trzeciej pozycji, przegrywając miejsce drugie z SP nr 6 po... serii rzutów karnych.

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl
Nasi uczniowie na Stadionie Narodowym
Dwóch uczniów naszej szkoły, Kacper Kusiński i Maciej Owczarek, jako zawodnicy MGUKS Pogoń Zduńska Wola zagrali w Finale Ogólnopolskim XV Turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. Chłopcy spisali się znakomicie, bowiem w grupie 16 drużyn (w całym turnieju wystartowało w 2015 roku ponad 8 tysięcy drużyn) w kategorii U-10 uplasowali się na 3. miejscu. Warto dodać, że spotkanie o miejsce trzecie rozegrane zostało na Stadionie Narodowym w Warszawie! Zagrali więc na tym samym obiekcie sportowym, na którym gra reprezentacja Polski w piłce nożnej oraz na którym w 2012 roku odbywały się Mistrzostwa Europy.